kalené sklo s keramickou potlačou  Kerglass™

 

Vlastnosti

kaleného skla s potlačou   Kerglass™

Potlačené sklo Kerglass™ je číre bezpečnostné sklo s možnosťou aplikovania vzoru formou digitálnej potlače s použitím keramických atramentov. Zahrievaním skla na vysokú teplotu až 700°C sa tieto atramenty stávajú súčasťou povrchu skla a výsledná potlač získava kvalitu glazúry, ktorá odoláva vysokým teplotám aj poškriabaniu. Kalené sklo má vysokú odolnosť proti nárazom a v prípade rozbitia, sa sklo rozpadne na malé neostré kúsky a tým sa výrazne zníži pravdepodobnosť poranenia.

predbehli sme konkurenciu

Potlač keramickými atramentmi je prelomovou technológiou, ktorá prináša výrazne kvalitnejšiu alternatívu voči sieťotlači, ktorá sa bežne používa pri výrobe produktov zo skla. Rozlíšenie tlače je až 1440 dpi a farby sa prenášajú priamo na sklo bez použitia fólie či laminácie. Zakalený povrch skla spolu s potlačou je vysoko odolný voči poškriabaniu, UV žiareniu, vode aj vysokým teplotám a používa sa v exteriéri aj interiéri. 

vzorkovník kerglass

potlač na matné aj lesklé sklo

Touto technológiou je možné tlačiť na matné aj lesklé sklo obojstranne a rôzne kombinovať polopriehľadné a nepriehľadné plochy pre dosiahnutie originálnych vizuálnych efektov. Potlač na matné sklo prináša praktickú vlastnosť povrchu "anti-finger", vďaka ktorej každý dotyk na skle nezanecháva viditeľné otlačky a sklo sa nemusí často čistiť. 

viac o údržbe kaleného skla

prečo sklo kerglass™?

  •  Rozlíšenie tlače až 1440dpi
  •  Tlač priamo na sklo
  •  Odolnosť proti poškrabaniu, UV žiareniu, vode a vysokým teplotám
  •  hrúbka 4 až 19mm
  •  maximálna veľkosť 1500 x 3200mm
  •  Grafické spracovanie priamo u nás
  •  Vlastný motív už od jedného kusu
  •  Bezokrajová tlač

Presvedčte sa

!Video!

Najmodernejšia technológia tlače

Plne automatizovaná technológia na potlač skla keramickými farbami disponuje tromi základnými časťami. Moderný dopravný systém presunie sklenenú platňu do umývačky skla, ktorá vďaka moderným laboratórnym technológiám na demineralizáciu a čistenie vody sklo dôkladne umyje a vysuší. Nasleduje fáza samotnej tlače, kde s presnosťou 1440dpi tlačiareň vytlačí Vami požadovaný vzor priamo na sklo. Hneď ako je umelecké dielo vytlačené postupuje sklo do infračervenej jednotky, ktorá potlač vysuší a zafixuje pre transport do kaliacej pece.

Odolnosť na prvom mieste

Naša kaliaca pec pozostáva z niekoľkých častí, ktoré spolu navzájom komunikujú aby tak dosiahli najlepších výsledkov. Počítačom riadený nakladací stôl automaticky dopraví sklo na začiatok pece. Vo vyhrievacej časti sa sklo predhreje na samotné kalenie. Kaliaca a chladiaca sekcia neustále komunikuje s ventilačným a chladiacim systémom počas kalenia skla. Na konci celej pece stojí rovnako počítačom riadený vykladací stôl. Celému zariadeniu kraľuje riadiaci systém, ktorý je zodpovedný za celý proces kalenia.