Výrobné technológie spoločnosti polyston

Technické vybavenie firmy Polyston s.r.o. zabezpečuje samostatnosť pri výrobe a opracovaní rôznych veľkoplošných materiálov. Výrobný proces produktov z umelého a technického kameňa, keramiky, žuly a dreva je súhrnom viacerých technologických procesov. Veľké formáty vstupných materiálov sú rezané a opracovávané v CNC zariadeniach alebo vodným lúčom s 5-osím rezaním. Výsledné produkty sú kompletizované v stolárskej dielni, ktorá je súčasťou výrobných hál v sídle firmy. Výrobné priestory firmy Polyston s.r.o. disponujú aj chemickou výrobou a odlievacou jednotkou na výrobu dosiek z materiálu Polyston Solid surface, ktorý je výsledkom vlastného vývoja spoločnosti Polyston s.r.o.

Polyston s.r.o. neustále rozširuje svoje technické zázemie a technológie, ktoré skvalitňujú výrobu a rozširujú ponuku materiálov. Vďaka novej technológii digitálnej potlače s keramickými atramentmi sa sortiment materiálov rozšíril aj o ponuku kaleného potlačeného skla, ktorý vstupuje na trh pod značkou Kerglass. Okrem toho táto technológia umožní aj povrchovú úpravu polymérov na báze polyakrylátov a polyesterov.

príprava granulátu

laboratórium

Na samotnom počiatku výrobného procesu materiálu POLYSTON solid surface je výroba farebného granulátu so súbežnou prípravou potrebných foriem na odlievanie nielen rovných dosiek, ale aj všetkých detailov pracovných a umývadlových dosiek – predných a zadných líšt, drezov, umývadiel alebo vaničiek. Nevyhnutnosť odlievať všetky prvky do foriem vychádza z vynikajúcich mechanických vlastností materiálu POLYSTON solid surface – jeho tvrdosť neumožňuje tvarovať akékoľvek prvky lisovaním alebo pôsobením tepla, tak ako to dokáže robiť konkurencia so svojimi podstatne mäkšími materiálmi.

odlievacia jednotka

odlievanie polyston solid surface

Výroba materiálu Polyston Solid Surface je založená na presnom zmiešavaní minerálneho plniva, polyesterovej živice a pigmentov dávajúcich materiálu potrebný farebný odtieň. Pri štruktúrovaných vzoroch sa pridáva do základnej zmesi stanovené množstva granulátu, ktoré vytvára jedinečný dizajn každého vzoru materiálu Polyston Solid Surface. Pripravenou zmesou sa plnia formy na výrobu rovných dosiek alebo tvarovaných drezov a umývadiel.

odlievacia linka na akrylát

Špeciálna linka pre odlievanie akrylátu

Technologická linka pre odlievanie plošných materiálov na báze akrylátu je plne automatizovaný proces s naprogramovanou receptúrou správnych pomerov jednotlivých zložiek. Výsledkom procesu je kontinuálny odliatok materiálu, ktorý sa postupne ochladzuje a následne sa reže na požadované formáty. Akrylátový plošný materiál je možné ďalej tvarovať za tepla do foriem a vytvárať tak tvarovo náročné dizajny vaní a umývadiel.

frézovanie drezu na cnc

CNC zariadenia

Odliatky drezov z materiálu Polyston solid surface sa v počiatočnej fáze opracovávajú na najmodernejších CNC zariadeniach. Postupne prechádzajú rukami skúsených pracovníkov, ktorí dávajú pracovnej doske konečný tvar a integrujú do nej drez s precíznou presnosťou. Automatizované CNC sa používa aj na rezanie keramických a kamenných dosiek externých dodávateľov podľa požiadaviek našich zákazníkov.  

vodný lúč

Vodný lúč

Technológiou vodného lúča je možné rezať všetky typy materiálov ako je žula, keramika, nekalené sklo, plasty, peny a plechy rôznych hrúbok. Výslednými produktmi sú najmä pracovné dosky a obklady rezané do atypických tvarov a s rôznymi funkčnými výrezmi na osadenie varnej dosky či drezu podľa požiadavky zákazníka. Pri výrobe fasádnych obkladov a dlažieb ponúkame aj 5-osé rezanie, umožňujúcich rezanie pod uhlom, vytváranie intarzie a mozaiky na mieru. Pracovná plocha vodného lúča má efektívnu dĺžku rezu 4 000 mm x 2 000 mm.

odlievacia linka akrylát

keramická Potlač skla

Keramická potlač na sklo nahrádza doterajšiu technológiu potlače - sieťotlač, a to nanášaním keramických atramentov v plnofarebnom prevedení. Kremičité farby sú následne v kaliacom procese zatavené do vrchnej vrstvy skla, čo zaručuje vysokú mechanickú odolnosť (oderuvzdornosť) vytlačeného obrazu, odolnosť voči UV žiareniu, vlhkosti a bežne používaným chemikáliám a poveternostným vplyvom. Výrobná linka sa skladá z plne automatickej horizontálnej umývačky, špeciálneho transportného systému, zariadenia na potlač a rezanie plošných materiálov, kaliacej pece a CNC centra pre brúsenie, frézovanie a vŕtanie do skla.

stolárska dielňa brúsenie dosky polyston

atypická výroba

Produkty spoločnosti Polyston s.r.o. sa zameriavajú na náročného klienta a atypickú výrobu, ktorá kladie vysoké nároky na finalizáciu výrobkov. Každý detail a spoj je precízne prevedený skúseným tímom našich majstrov. V stolárskej dielni prebieha aj brúsenie povrchov pracovných dosiek aj následné balenie hotových produktov a príprava na export.