ŽULA 

Jej výrazná originálna kresba je čistým umeleckým dielom prírody.

Náš materiál prírodná žula pochádza z lomov z celého sveta. Spracováva sa najmodernejšími technológiami na selektované kamene a prechádza náročnou kvalitatívnou kontrolou. Výrobky z prírodnej žuly sa vyznačujú mimoriadnou tvrdosťou a odolnosťou voči silnému zaťaženiu, tlaku aj voči vysokým teplotám. Krása žuly najlepšie vynikne na veľkých plochách kuchynských liniek, ostrovov a jedálenských stolov ale výborne sa hodí aj na obklady. Povrch žuly kvôli mikro-poréznej štruktúre žuly nutné impregnovať, pre zvýšenie odolnosti voči nasiakavosti.

Žula sa dodáva vo viacerých povrchových úpravách, ktoré majú rozdielny proces opracovania aj vlastnosti výsledného povrchu. Vysoký lesk žuly sa dosahuje leštením a vďaka použitiu špeciálnych živíc, vhodných pre styk s potravinami, sa póry povrchu uzavrú. Brúsený matný povrch necháva vyniknúť farebnosť žuly bez úrovne jasu, je však viac pórovitý a vyžaduje dodatočnú impregnáciu. 3D reliéfny povrch kladie dôraz na jedinečné vlastnosti žuly ako sú žily a necháva ich vystupovať na povrch s citeľnou štruktúrou.

Žula sa ako prírodný kameň ťaží v lomoch pri formátoch platní je nutné počítať s rozmerovou toleranciou. Pracovné dosky zo žuly sa vyrábajú v rôznych hrúbkach a v troch povrchových úpravách. Hrany žuly sa zbrusujú pod rôznymi rádiusmi alebo pod uhlom a možné je aj spodné zaleštenie presahujúcich častí pracovnej dosky.